KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VADİLER DİYARINDA KÜLTÜR ADIMLARI PROJESİ

Depremden etkilenen  öğrencilerimizin psikolojik durumunun iyileştirilmesine destek olmak, çevre illerin doğal ve tarihi güzellikleriyle kültürel zenginliklerini tanımalarını sağlamak, milli ve manevi değerleri benimsemelerine katkı sunmak için "Vadiler Diyarında Kültür Adımları" projesi gerçekleştirilmiştir.
VADİLER DİYARINDA KÜLTÜR ADIMLARI PROJESİ

VADİLER DİYARINDA KÜLTÜR ADIMLARI

 

PROJENİN BAŞLATILMA GEREKÇELERİ

Bu projenin temel ilkesi "Depremden etkilenen dezavantajlı grup içerisindeki öğrencilerin psikolojik durumunun iyileştirilmesine destek olmak, çevre illerin doğal ve tarihi güzellikleriyle kültürel zenginliklerini tanımalarını sağlamak, milli ve manevi değerleri benimsemelerine katkı sunmak" olarak belirlenmiştir. Çocuklar depremin etkisiyle birlikte fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarının aksaması sonucunda çok sayıda savunmasızlığa maruz kalırlar. Bir çocuğun toplum içerisindeki varlığını şekillendirme noktasında kültürel miras önemli bir unsurdur.

İlçemizde depremden etkilenen dezavantajlı grup içerisindeki öğrencilerin psikolojik durumunun iyileştirilmesine destek olmak, Nevşehir ilinin doğal ve tarihi güzellikleriyle kültürel zenginliklerini tanımalarını sağlamak, milli ve manevi değerleri benimsemelerine katkı sunmak amacıyla ilçemiz geneli için "Vadiler Diyarında Kültür Adımları" Projesi hazırlanmıştır.

 

PROJENİN AMAÇLARI

Depremden etkilenen dezavantajlı gruptaki öğrencilerin psikolojik durumunun iyileştirilmesine destek olmaktır. Somut ve somut olmayan kültürel mirasın korunmasına, yaşatılmasına ve aktarılmasına yönelik çalışmalara öğrencilerin dikkatini çekmektir.

 

PROJE KOORDİNASYON BİRİMLER:

Dulkadiroğlu Kaymakamlığı

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

 

PROJENİN HEDEFLERİ

Nevşehir ilinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin öğrenciler tarafından deneyimlenip keşfedilmesini sağlamak.

                                                                                            

PROJENİN HEDEF KİTLESİ

Müdürlüğümüz bünyesindeki okullarda öğrenim gören dezavantajlı gruptaki öğrenciler.

 

            PROJE YÜRÜTME EKİBİ         

NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

MEMET POLAT

DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

HÜSEYİN MART

NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ

YAŞAR ABUŞ

DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ

BEKİR AKÇİN

DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM ÖZEL BÜRO

BAŞAK YAŞAR

PROJENİN BÜTÇESİ

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.

 

PROJENİN İŞLEYİŞİ, FAALİYETLER

"Vadiler Diyarında Kültür Adımları" projesi Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara duyurulacaktır. Bu projenin uygulanmasında gönüllük esastır. Proje faaliyetlerine yönelik okullardan gönüllü olan öğrenciler ve öğretmenler tercih edilecektir. Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje takvimi doğrultusunda okullardan gelen taleplere göre dezavantajlı grup içerisindeki öğrenci listesini hazırlayacaktır. Dezavantajlı grup içerisindeki öğrenciler öğretmenleri ile birlikte gezi planı doğrultusunda belirlenecek yakın ilin tarihi, kültürel ve sanatsal alanlarını tur rehberleri eşliğinde gezecektir. Proje kapsamında; öğrencilerimizden ziyaret sırasındaki duygularını ve düşüncelerini yansıtan anılarını yazmaları istenecektir. Ayrıca öğrencilerden gezi sırasında bulundukları ilin tarihi, kültürel, sanatsal özelliğini temsil eden eserleri fotoğraflamaları istenecektir. Öğrencilerin gezi fotoğrafları ve anı yazılarından oluşan bir kitapçık hazırlanacaktır.

 

NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

NEVŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

YEREL BASINDAKİ PROJEMİZ HABERİNİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

25-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-202325-07-2023

Aslanbey Mahallesi 7035.Sokak No.97/A Dulkadiroğlu Hükümet Konağı 3. ve 4.Kat Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 0344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.