KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yahya Kemal İlkokulu Aşure Etkinliği

 Yahya Kemal İlkokulu Aşure Etkinliği

Yahya Kemal İlkokulunda Geleneksel Aşure Etkinliğimizin ikincisi 26 Muharrem 1438 & 27 Ekim 2016 Perşembe  günü saat 11.00´de öğrencilere  sınıflarında birebir Aşure ikramı yapılarak gerçekleştirildi.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Sarıtürk, Sıddık Şirikçi, Dulkadiroğlu İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Şube Müdürleri Cuma Doğan, Yahya Dertli ve Okul Yöneticileri katıldı.

“Bir yanım hep Hüseyin,

 Bir yanım Kerbela,

Birlik olalım şu dünyada,

İyilerle elele, Değişimi gerçekleştirelim, diyerek söze başlayan Ayşegül Arsan’ın sunuculuğunu yaptığı program, Yasin Kamalak öğretmenimizin  “Elif, Lâm, Râ. Bu (okuna)nlar gerçeği açıklayan apaçık Kitab’ın âyetleridir, mealindeki Yusuf Suresinin tilavetiyle başladı.  

Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz; “En samimi duygularımla, yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün; inananların maddi ve manevi arınmasına, ülkemiz ve insanlığın kurtuluşuna, sevgi, huzur ve barış iklimine kavuşmasına vesile olmasını dilerim” dedi.

Yılmaz, sözlerine “Ahlakımızı güzelleştirmeyi, sevgi ve dostluk bağlarımızı geliştirmeyi, ömrümüz boyunca Yüce Rabbimiz´in emirlerine ve Peygamber Efendimiz´in sünnetine sıkı sıkıya bağlanmamızı hatırlatırım. Allah´ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun” diyerek son verdi.

Semazenler Sınıfı Öğretmeni Fatma Sarıtiken tarafından hazırlanan Sema gösterisi ile devam eden program Savaş Aksu yönetiminde Yıldızlar İlahi Grubu tarafından söylenen ilahiler eşliğinde  Misafirlere okul bahçesinde, öğrencilere  sınıflarında Aşure ikramı ile son buldu.

28-10-2016

28-10-201628-10-201628-10-201628-10-201628-10-2016

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.