KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vefa Duygusu

Dulkadiroğlu Namık Kemal melek İpek İlkokulu öğrencileri Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürlüğü’nün “Değerler Eğitimi” Projesinin bu ayın konusu olan ”Vefa” gereği farklı ve örnek çalışma gerçekleştirdiler.
Vefa Duygusu

Okul öğrencilerinden 4/B Sınıfı öğrencilerinden Elif ÇULLU ve Pelin BOZKURT  4/D sınıfında okumakta olan Engelli öğrencimiz Yasin Emir ALKAYA’nın hayalini gerçekleştirmek için yola çıkan bu öğrenciler yolun yarısını tamamlamıştı. Gerisini Okul Müdürünün yanına gidip konuyu anlattıklarında müdür bey öğretmenleri ile birlikte geri kalan kısmı kısa sürede toparlayarak  yüreklerinde yeşeren bu vefa duygusuyla başlattıkları bu anlamlı projeye bu öğrencilerimizi yetiştiren, bu duyguları onlara kazandıran, onlara şekil veren “Mahir Eller” de sınırsız destek verince ortaya bugün yaşadığımız bu tablo çıktı. Yasin Emir’imize bir masaüstü bilgisayar, saat ve cüzdan aldık. Onun gözlerinde yaşadığı mutluluğun coşkusunu görmek bizlere yetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI yaptığı duygusal konuşmasında “Kahramanmaraş Değerler Eğitimi Projesi” kapsamında bu ayki değerimiz “Vefa” diyerek sözlerine başladı.  Bugün bu değere yakışır bir davranışı sergileyen Namık Kemal Mahallesi Melek İpek İlkokulu Öğretmenleri ve öğrencilerine Vefa Konusunda bir konuşma yaptı. Konuşmasında öğrencilere öğretmenlerinizi asla unutmayınız, onlara gereken vefayı göstermeyi ihmal etmeyiniz dedi. Konuşmasının sonrasında Yasin Emir’ e hediyesini verdi.11-03-2016

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.