KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UFKA YOLCULUK EKİBİNDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

MERDAN Ahlâk Kültür ve Çevre Derneği, Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilciliği ve Kur´an´ın Anlamıyla Buluşmak Platformu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI´yı makamında ziyaret etti. 
UFKA YOLCULUK EKİBİNDEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARET

Ziyarete, Son Peygamber Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK, Kur´an´ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin YILMAZ ile Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah GÖKDAŞ katıldılar.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin PAK, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan "Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında ödüllü kitap okuma yarışmasının konusunun  ´Hadis´ olduğunu belirtti. İzzettin PAK, yarışmada temel alınan kaynak eserin ise; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin ÖZAFŞAR’ın hazırladığı “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap olduğunu belirtti. Yarışmayla ilgili tüm bilgilere www.ufkayolculuk.cominternet adresinden ulaşılabileceğini belirten İzzettin PAK, Ödüllü Kitap Okuma Yarışması hakkında konuşmalarına şöyle devam etti:

 

CENNETE GİDEN YOLDA SİZE DOSTLUK EDEN ORGANİZASYON

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızın özellikle gençlerimizin sahih kaynaklarla buluşmasına destek olmaktır. 

 

Büyük Ödüller

Gerek Türkiye dereceleri için, gerekse il dereceleri için, her kategoriye özel verdikleri büyük ödüller ile katılımcıları teşvik etmekte olduklarını belirten İzzettin PAK, bu ve benzeri kültür faaliyetlerinde, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin maddî ve manevî desteklerinin her zaman yanlarında olduklarını hissettiklerini ve bundan da büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI da bu tür faaliyetlerin şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında tüm dünya müslümanları için önemli olduğunu, Kur´an ve Sünnet (Hadis)´in, insanımızın hayatını şekillendirmesinde iki önemli kaynak olduğunu belirtti. Bu tür faaliyetlerde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kur´an´ın Anlamıyla Buluşmak Platformu Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hüseyin YILMAZ da bu anlamda yaptıkları faaliyetler hakkında kısa bilgi sundu. Kritik ve Analitik Düşünme, Helal ve Sağlıklı Gıda, Kur´an´ın Anlamıyla Buluşmak gibi alanlarda yaptıkları faaliyetleri dile getiren Hüseyin YILMAZ, bu kabulden duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine son verdi.

 

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim ÇOLAKKADI´ya, yarışmada temel alınan kaynak eser olan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet Emin ÖZAFŞAR’ın hazırladığı, “Riyazü’s -Salihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitap hediye edildi.31-12-2015

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.