KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 14. Başvuru Çağrı İlanı

TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada Türkiye genelinde 42 ilde 5 değişik alanda 121 Milyon AVRO hibe desteği verileceği açıklandı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 14. Başvuru Çağrı İlanı

PROGRAMIN KAYNAĞI
Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Eş-finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu. Bu destek “Kamu Katkısı”olarak adlandırılıyor. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacak.

 

BAŞVURU TARİHLERİ
Başvurular 11.05.2015 tarihi saat 09.00’dan itibaren, TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğünde kabul edilmeye başlayacak olup, başvuruların son teslim tarihi 05.06.2015, saat 23.00.  Bu çağrı için son teslim tarihinden sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.
 
YATIRIM SÜRELERİ
On dördüncü Başvuru Çağrı İlanı kapsamında hazırlanacak başvurularda taksitlendirmenin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler Başvuru çağrı rehberinde yer almaktadır. Hazırlanacak olan başvurularda yatırım süreleri maksimum 9 (dokuz) ay olarak planlanmalıdır.
 
BAŞVURULAR İLE İLGİLİ BİLGİLER
11.12.2013 tarihinde IPARD Programında yapılan son değişiklikler Avrupa Komisyonu tarafından onaylandı. Programın güncel hali, Tarım Bakanlığı (www.tarim.gov.tr) ve TKDK internet adreslerinden(www.tkdk.gov.tr) incelenebiliyor. Başvurular hakkında detaylı bilgiler ve başvuru kurallarının yer aldığı Başvuru Çağrı Rehberleri TKDK resmi internet adresinden (www.tkdk.gov.tr) temin edilebiliyor.
 
TKDK Tarafından Hibe Desteği Verilen Alanlar
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından 14. Başvuru Çağrı Döneminde hibe desteği verilecek yatırım başlıkları şunlar;
 
Süt Üretim Çiftlikleri (İnşaat ve makine ekipman yatırımı için),
Süt İşleme Tesisleri (Sadece makine ekipman alımı için),
Et İşleme Tesisleri (Sadece makine ekipman alımı için),
Soğuk hava depoları (Sadece makine ekipman alımı için),
Su Ürünlerinin İşleme Tesisleri (Sadece makine ekipman alımı için),
 
TKDK Yatırımları KDV ve Gelir Vergisinden Muaf Tutuluyor
TKDK, bahsi geçen yatırım alanlarında gerçekleştirilen yatırımlara % 50 ile 65 arasında hibe desteği veriyor. Yapılan harcamalar KDV’den ve alınan hibeler ise gelir vergisinden muaf tutuluyor.

Duyurunun detayları için: http://kahramanmaras.tkdk.gov.tr/Duyuru.aspx?Id=11624

  Bu duyuru iligli kurumun 20/04/2015 tarihli 110-02-562 sayılı yazısı gereği yayınlanmıştır.

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.