KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi" Kitap Dağıtım Töreni İlçemizde Gerçekleştirildi

"Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Onikişubat Belediyesi işbirliğiyle sürdürülen “Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi” kapsamında ilçemizde kitap dağıtımını gerçekleştirdik. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda 14 Mart 2017 Salı günü düzenlenen programla, hazırlanan kitap setleri okul yöneticilerimize teslim edildi. Törene Dulkadiroğlu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ, Onikişubat Belediye Başkanımız Sayın Hanefi MAHÇİÇEK ve Belediye Başkan Yardımcıları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Ahmet AKKÜNCÜ, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertan GÖL ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz katıldılar.
"Kahramanmaraş Bilgi ile Buluşuyor Projesi" Kitap Dağıtım Töreni İlçemizde Gerçekleştirildi

Törende konuşan Dulkadiroğlu Kaymakamımız Sayın Mehmet TÜRKÖZ, projenin üçüncü yılında da on binlerce kitabı öğrencilerle buluşturan Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK’e teşekkür etti. Daha gelişmiş, daha güçlü bir Türkiye’nin okuyan, okuduğunu anlayan ve yaşayan nesillerle olacağını dile getiren Kaymakamız Sayın Mehmet TÜRKÖZ, bu açıdan bakıldığında projenin daha da anlamlı hale geldiğini kaydetti. Sayın Kaymakamımız “Ülkemiz gerçekten değişiyor, dönüşüyor, güzelleşiyor. Ülkemiz gerçekten çok büyük bir ülke. Vatandaşlarımız da her türlü fedakarlığa katlanıyor. Bize düşen de okumak, çalışmak ve işimizi iyi yapmak. Atalarımız asırlar önce bu işi çok iyi yapmış. Bir Hoca Ahmet YESEVİ çıkmış Divan-ı Hikmet’i yazmış, bir Yusuf Has Hacip çıkmış Kutadgu Bilig’i yazmış. Ama biz onları dahi okumuyoruz. Biz okuyan, okuduğunu ifade edebilen, ifade ettiğini yaşayabilen bir nesil istiyoruz. Bu konuda da milli eğitimimiz çalışıyor, Onikişubat Belediyemiz de çok büyük katkı sunuyor. İnşallah çok daha iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. Ben her zaman yanımızda olan Başkanımıza, ekibine, emeği geçen milli eğitim camiamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

            Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK ise Onikişubat Belediyesi olarak her zaman eğitimin ve eğitimin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. “Bu ülkenin iyi yetişmiş insanlara ihtiyacı var” diyen Başkan MAHÇİÇEK, bu konuda da öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü vurguladı.

 

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT’ta, projeye katkı sunan Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK’e teşekkür etti. Projenin büyük bir özveriyle devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, “Başkanımız kitap okuma kampanyamıza, Kahramanmaraş’ın bilgiyle buluşmasına katkı sunuyor. Bu faaliyetler sizlerin de çalışmalarıyla artarak devam edecek. Ülkemiz ciddi bir süreçten geçiyor. Bu süreçte de insan kaynaklarına çok ciddi bir emek vermemiz gerekiyor. Bu projede bunlardan bir tanesi. Türkiye’nin önündeki sıkıntıların, engellerin kalkması için okumaya, kendimizi geliştirmeye ihtiyacımız var. Bu projeyle de bin eğitim kurumumuzda, 10 bin dersliğimizde öğrencilerimize kitapları ulaştırmış olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

            Daha sonra Dulkadiroğlu Kaymakamız Sayın Mehmet TÜRKÖZ, Onikişubat Belediye Başkanı Sayın Hanefi MAHÇİÇEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin AKKURT, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertan GÖL ile Belediye Başkan Yardımcıları Sayın Dr. Ali ÜNSAL, Sayın Havva Ece SAYGAZ kitap setlerini okul yöneticilerine teslim ettiler.

 

15-03-201715-03-201715-03-201716-03-201716-03-2017

15-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017


Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.