KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okuma Yarışmması Ödülleri Dağıtıldı

2014/2015 Öğretim yılı başındaki öğretmenler kurulunda alınan karar gereğince Yahya Kemal İlkokulundakitap okuma yarışması düzenlendi.
Kitap Okuma Yarışmması Ödülleri Dağıtıldı

2014/2015 Öğretim yılı başındaki öğretmenler kurulunda alınan karar gereğince Yahya Kemal İlkokulundakitap okuma yarışması düzenlendi.

Yarışmaya okulumuzun 17 şubeden oluşan 3. Sınıfları katılmıştır.

Yarışmaya sınıflarında en çok kitap okuyan öğrencilerin seçilmesi ile öğretmenlerimizin 100 temel eserden çıkardıkları soruların soru havuzunda toplanması sonucu başlamıştır. Okulumuz diğer sınıflarındaki öğretmenler, Rehber öğretmenlerimiz ile idarecilerinden oluşan komisyon tarafından seçilen sorularla sınıf şampiyonlarımız 35 soruluk sınava tabi tutulmuşlardır. Sınav sonucu 1.Enes AKPINAR, 2.H.Sermin KABA, 3.ler Emine DEMİRCİ ve Mert YILMAZ olmuştur.

Ödül Töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim ÇOLAKKADI ve Şube Müdürümüz Yılmaz BOZDERE okulumuzu şereflendirmişlerdir.

Ödülleri
3. Olan Mert YILMAZ’a MP3 Çalarını Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Kamil ÇOLAK, Emine DERİRCİ’ye  MP3 Çalarını Okul Müdürümüz Mustafa KURT ,

2. H.Sermin KABA’ya Kitap seti ve MP3 Çalarını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yılmaz BOZDERE,

1.Enes AKPINAR’a Bisikletini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim ÇOLAKKADI verdiler.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ödül Töreninde Yaptığı konuşmasında;

Okumanın önemini anlatarak; Kutsal kitabımızın ilk Ayetinin OKU olduğunu vurguladı. Öğrencilerimizin daha çok kitap okumalarına yönelik bu tür çalışmaların yaygınlaştırılması, okuyan, anlayan, yorumlayan nesillerin ülkemizin refahı için vazgeçilmezi olduğunu belirtti. Bu Çalışmalarından dolayı öncelikle okul idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ettiğini, çalışmaların devam etmesini temenni ettiğini söyledi.

 

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.