KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kahramanmaraş Çadırkent’te Suriyeli öğrencilerin karne sevinci

Suriye’de ki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan, Kahramanmaraş’ta çadırkent ilkokulunda okuyan Suriyeli öğrenciler karne sevinci yaşadı
Kahramanmaraş Çadırkent’te Suriyeli öğrencilerin karne sevinci

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve bunlardan Kahramanmaraş’ta bulunan yaklaşık 17 bin Suriyelinin kaldığı çadırkent’te eğitim gören 4 bin 500 öğrenci için düzenlenen karne töreninde büyük heyecan ve sevinç yaşadı.

Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Çadırkent’te bulunan 4 bin 500 öğrenciye en iyi eğitimi verebilmek adına 128 Suriyeli, 3’ü Türk öğretmenin görev yaptığını, onlara moral ve destek amacıyla burada bulunduklarını kaydederek daha sonra şu ifadeleri kullandı:

 ” Suriyeli kardeşlerimize iyi bir eğitim verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sorunsuz bir yarıyılı tamamladık,  inşallah ikinci dönemi de böyle tamamlarız. Burada bu başarıyı yakalayan ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Karne törenine, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Müdür Vekili Nurettin Karakoyun Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mecit Topal, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yahya Dertli, Yunus Haskılıç,  Çadır kent Milli Eğitim Koordinatörü Mehmet Küçük ve diğer ilgililer katıldı.

Suriyeli Öğrenciler Suriyeli ÖğrencilerSuriyeli Öğrenciler Suriyeli ÖğrencilerSuriyeli Öğrenciler Suriyeli ÖğrencilerSuriyeli Öğrenciler Suriyeli ÖğrencilerSuriyeli Öğrenciler

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.