KAHRAMANMARAŞ DULKADİROĞLU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aksu İlkokulunda Okul Sütü Programı Yapıldı

Kahramanmaraş-Dulkadiroğlu ilçesinde 2014-2015 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi Okul Sütü Dağıtım Programı kapsamında Dulkadiroğlu-Aksu İlkokulu´nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere okul sütü dağıtıldı.
Aksu İlkokulunda Okul Sütü Programı Yapıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Ulusal Süt Konseyi işbirliğiyle yürütülen Okul Sütü Programı’nın amacı; ana sınıfı dahil olmak üzere ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığı kazandırmak, bu sayede yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerini desteklemektir.

 

7 farklı coğrafi bölgede, sosyo-ekonomik ve kültürel farklılıklardan kaynaklanan yaşam tarzları, bireylerin beslenme alışkanlıklarını da küçük yaşlardan itibaren şekillendirmektedir. Özellikle vitamin ve mineral yetersizliğinden kaynaklanan birçok sağlık sorununun önüne geçilmesinde, “Okul Sütü Programı” önemli bir rol oynamaktadır.

Dulkadiroğlu-Aksu İlkokulu´nda düzenlenen etkinliğe Dulkadiroğlu Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri: Yılmaz Bozdere, Yunus Haskılıç, Mehmet İspir, Yahya Dertli ve İl  Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

 Okul Sütü programına kapsamında il genelinde 102 bin 412 öğrenci süt içiyor. Aksu İlkokulu´nda düzenlenen Okul Sütü Dağıtım Programı etkiliğinde öğrencilerle birlikte protokol üyeleri de birlikte süt içtiler.

Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015 Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015 Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015 Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015 Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015 Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015 Aksu İlkokulu Okul Sütü 2015

Yenişehir Mahallesi 74014.Sokak No8 Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ - 344 216 47 50

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.